Vietnamské nudle - Bún

23.9.2013 BLOG Thuy

Víte, co přesně znamenají ve vietnamštině vaše oblíbené pokrmy? Například když přijdete do restaurace a objednáte si phở bò, bún bò Nam Bộ nebo miến ngan? Že ne? Je tedy načase si detailněji představit vietnamské nudle a jejich názvosloví! Ve Vietnamu se nejčastěji používají 3 základní druhy nudlí - bún, phở a miến. Každý druh nudlí se používá k jiným pokrmům a nehodí se tedy je zaměňovat či nahrazovat. Je to jako když vaříte Spaghetti carbonara - použijete špagety a ne penne, i když to jsou také těstoviny.

Tết Trung thu - oslavy podzimu

19.9.2013 BLOG Thuy

Dnes je pro pro mnohé Vietnamce po celém světě velký den. Podle lunárního kalendáře se totiž slaví Tết Trung Thu [tet čung thu], velký podzimní svátek, který každý rok připadá na 15. den 8. lunárního měsíce (tedy v den úplňku). V gregoriánském kalendáři tak Tết Trung thu vychází většinou na polovinu září nebo začátek října.

Instinkt - Pho jako vyprošťovák (číslo 29/XII)

18.7.2013 PRESS

V rozhovoru, který vyšel v Instinktu (č. 29/XII, 18. července 2013), jsme si s Veronikou Pořízkovou povídaly o tom, jak jsme se seznámily, jak vzniklo Viet Food Friends nebo o tom, kdo ve vietnamských domácnostech vaří :)

Na nákupy s Viet Food Friends plátěnkou

14.7.2013 BLOG Thuy

Už je to poměrně dlouho, co jsme si obě oblíbily používání plátěných tašek - jsou lehké, ale zároveň unesou hodně, dají se prát a jsou ekologické. Prostě ideální na nákupy. A protože víme, že přátel vietnamské kuchyně přibývá, rozhodly jsme se nechat vyrobit Viet Food Friends plátěnky :)

Recenze: Madame Lyn

10.7.2013 KDE SI (NE)POCHUTNÁTE Mai

Během letošního jara-léta přibylo na pražské gastro scéně několik nových vietnamských restaurací a jednou z nich je i Madame Lyn, o které nám dal vědět sám provozovatel, pan Ha Minh. Do emailové pozvánky přiložil i voucher v hodnotě 600,- Kč. Ten jsem ale nevyužila a restauraci jsem otestovala inkognito. A jaké jsou tedy mé dojmy?
««« 1 4 5 6 7 8 9 10 12 16 »»»