Viet Food Friends

Už je to hezkých pár let, kdy jsme se s poněkud těžce potlačenou hrdostí poprvé dívaly, jak se naši čeští kamarádi a kamarádky pochutnávají na vietnamských pokrmech. Jak se říká, měli oči navrch hlavy a zvědavě se vyptávali, jak se co jmenuje, z čeho se co vyrábí, co se s čím kombinuje.

Při odpovídání otázek jsme se postupně dostávali i ke stolování, kultuře, až se nakonec debata chýlila a začali jsme si povídat o Vietnamu obecně. Nejen že jsme byly nesmírně rády, že našim přátelům chutnala vietnamská kuchyně, ale zjistily jsme i to, že jídlo je opravdu skvělý způsob, jak navázat nová přátelství (a prohloubit ta stávající :)).

Možná si také vzpomenete na svoje první setkání s pravou vietnamskou kuchyní, nebo vás možná první setkání ještě čeká. Tak či onak, vítejte na našem blogu, kde bychom vás chtěly seznámit s naší pýchou – vietnamskou kuchyní. Podávané z pohledu tří vietnamských studentek, které vám s radostí předají to, co se naučily od svých maminek.

***

Blog Viet Food Friends založily Mai Huong a Thuy Duong v roce 2011, o tři roky později se k nim přidala Mai Vu - Mája. 

Mai Huong

Neznám nikoho, kdo by si nerad nepochutnával. Všichni máme slabost pro dobré jídlo, jen se odlišujeme svými preferencemi. Tento blog je otevřen všem milovníkům jídla, na své si ale přijdou obzvláště čtenáři, kteří mají chuťové buňky naladěné na vietnamskou kuchyni.

Thuy Duong

Ráda jím a jím hodně. Baví mě učit se nové věci, poznávat a ochutnávat chutě jiných krajů. Tvrdím, že nejen láska, ale i přátelství prochází žaludkem. Tímto blogem bych vás chtěla blíže seznámit s jídly mé rodné země a zároveň vám poskytnout docela jiný pohled na Vietnamce, než jaký obvykle znáte z médií.

Mai Vu - Mája

Zbožňuju multikulturalismus, jídlo, cestování, umění a poznávání nových věcí. Všechny nové zážitky a jedinečné okamžiky mi dokáží vykouzlit úsměv na tváři. S radostí vás nakazím svojí věčně dobrou náladou a budu s vámi sdílet své zkušenosti s vietnamskou kulturou a gastronomií, se kterou jsem vyrůstala.