Co děláme

Naše mise 

Vždy se nadmeme pýchou, když si někdo pochvaluje vietnamskou kuchyni. Od roku 2011 zažívá v České republice obrovský boom a jejím podmanivým chutím propadá stále více lidí. Ne vždy se ale setkají s přesnými informacemi nebo často narážejí na jazykové bariéry.

To je jeden z důvodů, proč jsme se rozhodly založit tento blog, pomocí kterého se snažíme žádané informace poskytnout a zároveň vám představit vietnamskou kuchyni v celé její kráse. Nejen tu, kterou znáte z asijských bister, ale hlavně tu, kterou známe od našich maminek.

Abychom vám co nejlépe přiblížily naše autentická jídla, kromě psaní blogu také organizujeme kurzy vaření, tzv. Sapa tripy nebo různá setkání nad vietnamskými dobrotami.

Kurzy

Přibývá nejen lidí, kteří vietnamská jídla rádi jedí, ale také lidí, kteří si je chtějí sami uvařit. Proto mezi naše aktivity patří také kurzy vaření, které organizujeme jak pro širokou veřejnost, tak pro soukromé skupiny.

Veřejné kurzy pořádáme ve spolupráci s našimi partnery Scuk a Chefparade. Konají se v kulinářském studiu Chefparade+ v Holešovicích přibližně 8 krát do roka a jejich témata se snažíme přizpůsobit sezóně. Účastníci našich kurzů se už mohli naučit připravit osvěžující saláty, dobroty z grilu, hřejivé nudlové polévky nebo tradiční vietnamskou kuchyni.

Kapacita veřejných kurzů je 15 osob a jejich ceny začínají od 1400,- Kč. O termínech a dalších detailech kurzů průběžně informujeme jak na blogu, tak na facebooku a twitteru.

Náš historicky první kurz vaření - jak jinak než nad hrncem vývaru na Phở :)

Další fotografie z našich kurzů si prohlédněte na našem Facebooku.

Pro uzavřené skupiny pořádáme také soukromé kurzy, které se konají nejčastěji doma u některého z účastníků. Obvykle se jedná o skupinu 6 - 8 přátel, ale také jsme už učily pouze dvojice. Výhodou soukromých kurzů je, že se účastníci mezi sebou znají a pohybují se ve známém prostředí, a proto je celková atmosféra velice příjemná a uvolněná. 

Soukromý kurz pro členy redakce Worn a jejich přátele.

Kurz vaření je také skvělá příležitost pro teambuiling. Pro skupiny více než 8 osob pak organizujeme kurzy ve studiu Chefparade.

Cena jednotlivých soukromých kurzů se odvíjí od jejich náplně, počtu účastníků a jejich požadavků. Každý kurz řešíme individuálně a vždy se snažíme maximálně vyhovět přáním účastníků.

Sapa tripy

"Výlety" na pražskou Sapu jsou určeny všem, kteří chtějí ochutnat skutečnou vietnamskou kuchyni i zažít atmosféru vietnamských ulic. Ne nadarmo se jí přezdívá Malá Hanoj. V původně obchodním centru vyrostla i školka, najdete tu mnoho salónů krásy, reklamní agenturu, cestovní kancelář, lékařskou ordinaci nebo advokátní kancelář. V průběhu roku se tu také konají různé kulturní události.

Mobilní bar s kávou nebo čerstvými džusy. Jako ve Vietnamu! :)

Během Sapa tripů se snažíme představovat jídla, která zatím nejsou tolik známá a v centru města dostupná, přestože jsou velice chutná a jsou neodmyslitelnou součástí vietnamské kuchyně. S účastníky také navštěvujeme obchod s potravinami, kde jim poradíme s nákupem vietnamských surovin.

Celá akce trvá přibližně 3 hodiny a cena, která zahrnuje ochutnávku tří jídel, vietnamskou kávu a jedno pití, činí 650,- Kč na osobu. O termínech Sapa tripů informujeme na našem facebooku a twitteru.

Další aktivity

V rámci spolupráce s našimi partnery také pořádáme různé workshopy nebo neformální setkání. Zúčastnily jsme se např. Prague Food Festivalu, kde jsme vedly workshop balení závitků, Apetit Pikniku, kde jsme představily syčící placku bánh xèo nebo jsme společně se sdružením Družina uspořádaly "Večeři na téma vietnamská kuchyně". 

 

 Připravujeme "syčící placku" bánh xèo.

Pokud organizujete společenskou událost a přáli byste si na ní mít workshop vietnamské kuchyně* či máte jiný návrh ke spolupráci, neváhejte nás kontaktovat.

* Berte, prosím, na vědomí, že nabízíme workshopy, kde představujeme vietnamskou kuchyni a případně učíme připravovat jednoduchá jídla. Catering nenabízíme.