Recenze: RedHotChilli - určitě hot, o něco méně chilli

31.5.2012 Mai

RedHotChilli je mezi milovníky vietnamské kuchyně známý podnik, do kterého se mnozí vracejí často a rádi. I když jsme se do RedHotChilli vypravily trochu později, než jsme plánovaly, těšily jsme se, až jej konečně oťukneme.

Vietnamské bistro se nachází nedaleko metra Křižíkova a mohlo by se zdát, že jej vyhledávají hlavně pracující v okolních kancelářích. Překvapilo mě, že během obou návštěv (kolem 14. hodiny) jsem narazila spíše na nekancelářské strávníky.

RedHotChilli má obrovskou výhodu oproti ostatním podnikům v podobě příjemné paní majitelky, která nejen skvěle obslouží v plynulé češtině, ale také vám poradí, kde sehnat suroviny na vietnamské pokrmy. Prostředí je jednoduché a příjemně útulné, doplněné obrazy s výjevy z Vietnamu.


Jídelní lístek obsahuje převážně vietnamské pokrmy, ale narazíte i na několik thajských položek. Podle samotné paní majitelky jsou restované pokrmy v popředí, kdežto phở je spíše vedlejší. Mimo jiné paní majitelka taky čas od času připravuje ochutnávky vietnamských specialit a přidává nové položky do menu (nedávno přidala bánh xèo - syčící placku).


Při první návštěvě jsme si objednaly bún bò Nam Bộ a nộm tôm (krevetový salát). I když se nộm tôm nacházelo v sekci lehčích jídel, dostalo se stejné porce jako nún bò Nam Bộ. Jednalo se v podstatě o stejné pokrmy pouze s jiným masem.


Hovězí maso v bún bò Nam Bộ bylo dobře ochucené i orestované, samotné nudle bún byly taktéž akorát uvařené - ani ne příliš tvrdé, ani příliš rozvařené. Nudle a maso byly doplněné o ledový salát, koriandr, zelenou perilu a na vrchu završené arašídy a trochou osmažené cibulky. K pokrmu jsme dostaly sladkokyselou zálivku, která by podle mě mohla být výraznější.

 

© 2012 Viet Food Friends

Když jsem si objednala nộm tôm, očekávala jsem pokrm trochu více "salátovější", proto trochu mě překvapilo, že jsem dostala talíř s velmi podobným složením jako u bún bò Nam Bộ. Pouze místo hovězího byly navrchu naskládané krevety.


© 2012 Viet Food Friends

Při druhé návštěvě jsme si objednaly bún chả a phở bò xào (restované hovězí phở). I když bylo bún chả uvedeno v jiné sekci než bún bò Nam Bộ, byl nám naservírován obdobný talíř jako při první návštěvě - salát, bylinky, arašídy, osmažená cibulka. Je pochopitelné, že bistro uprostřed města si nemůže dovolit venkovní gril, na kterém se tradičně připravuje bún chả. Byla jsem připravená, že maso nebude připravené na grilu na uhlí, ale udivil mě samotný výběr masa - místo vepřového bůčku jsem dostaly mnohem libovější maso. Kdo je zvyklý na bůček, mohlo by mu libové maso přijít trochu suché.


© 2012 Viet Food Friends

Velkou radost jsem měla z phở bò xào. Restované phở se připravuje složitěji, než by se mohlo na první pohled zdát. Ne všude totiž umějí orestovat nudle tak, aby se vám zcela nepřichytily k sobě a nevznikl jeden velký motanec. Kvůli tomuto důvodu je často zapotřebí velké množství oleje, a tak je pokrm ve výsledku příliš mastný a těžký. V RedHotChilli obešly použitím hodně oleje přidáním rajčat, které se také výborně hodily k řapíkatému celeru a kousky šťavnatého hovězího.

 

© 2012 Viet Food Friends


Je škoda, že RedHotChilli trochu šetří na bylinkách (koriandru a zelené perily se nám dostalo pomálu), protože čeští strávníci často zbožňují vietnamská jídla právě pro aromatickou chuť bylinek. Také bylo pro mě matoucí, že jsem si objednala jídla ze třech různých sekcí, ale dostalo se mi velmi podobné složení a identická zálivka.


Podle ohlasů se zdá, že RedHotChilli si od otevření dobře drží úroveň, a tak doufám, že bude i nadále doplňovat lístek o nové vietnamské pokrmy, které budou hot i chilli.

 

Jdlo ***
Interiér ****
Obsluha ****
Celkový dojem ****
Ochutnané pokrmy stály do 140 Kč.
RedHotChilli
Křižíkova 67 ,
Praha 8 - Karlin
RedHotChilli

Napsala Mai Huong