Recenze: Gurmet Panda = nová obědová destinace?

8.5.2012 Mai

Pokud pracujete v kanceláři sídlící blízko Václavského náměstí, možná vás potěší zpráva, že v paláci Koruna bylo asi před dvěma měsíci otevřeno nové vietnamské bistro Gurmet Panda.

Už nějakou dobu chodím asistovat do kanceláře sídlící pár kroků od Václavského náměstí a snad každý den v práci jsem se modlila, aby se brzy v okolí otevřela vietnamská restaurace nebo bistro, kam bych s chutí chodila na obědy. V nejbližším okolí mě buď nic nezaujalo, nebo to bylo na studentskou kapsu poněkud drahé. A upřímně, vietnamské jídlo mi tu prostě chybělo. A tak jsem se zaradovala, když jsem se začátkem března dozvěděla o Gurmet Panda.

Od první návštěvy Gurmet Panda do napsání této recenze uběhly téměř dva měsíce a během té doby jsem toto bistro navštívila nejméně pětkrát. Nedostatek času pro psaní pomohlo tomu, že jsem měla čas sledovat vývoj začínajícího podniku a nyní se s vámi podělím o své dojmy :)

Zpočátku jsem byla celkem zklamaná, když jsem viděla nabídku s 99 položkami. Stále onen koncept thajsko-čínsko-vietnamské kuchyně. Na druhou stranu musím uznat, že argument provozovatelů podobných bister má něco do sebe. Totiž, mnozí čeští strávníci se stále ptají na pseudo kung-pao, kuře podivuhodné chuti a podobné “specialitky” a bojí se ochutnat nově nabízená, ale pro ně zatím neznámá vietnamská jídla.

Před dvěma lety vyzval pan Cuketka ve svém dopise vietnamské hospodyňky a vietnamské kuchaře, aby se nebáli vařit tak, jak si vaří doma. A nyní zas vyzývám já vás, české strávníky: nebojte se autenticky připravená vietnamská jídla ochutnat. :)


Teď k tomu hlavnímu.

 

© 2012 Viet Food Friends
Krevetové nesmažené závitky nem cuốn.

 


© 2012 Viet Food Friends
Nesmažené závitky nem cuốn s restovaným hovězím masem.

První jídlo, které jsem ochutnala, byly nesmažené závitky nem cuốn [nem kuon]. Gurmet Panda nabízí tuhle skvělou záležitost ve třech variantách - krevetové, hovězí a zeleninové. Ochutnala jsem první dvě z nich a nemám jim co vytknout. Závitky byly velké a plné čerstvé zeleniny, bylinek, vajíčkové omelety i krevet nebo tenkých plátků restovaného hovězího masa.


© 2012 Viet Food Friends
Smažené závitky nem rán.

Ochutnala jsem i smažené závitky nem rán [nem rán]. Musím ale přiznat, že mě v podání Gurmet Panda příliš neoslovily. Smažené závitky mám spojené s tím, že jsou masové (ve srovnání s nesmaženými závitky) a tyhle obsahovaly na můj vkus trochu málo masa. Chuťově mi přišly celkem nevýrazné.


© 2012 Viet Food Friends
Restovaná rýže cơm rang.

Mým oblíbeným jídle je cơm rang [kom rang], tedy restovaná (Gurmet Panda ji nazývá pečená) rýže. Ve zdejším podniku je nabízena s krevetami, kuřecím, vepřovým nebo hovězím masem. Já zvolila krevetové a pochutnala si. Rýže byla prudce orestovaná se směsí zeleniny, mungo klíčkami a krevetami. Místy byla rýže lehce připálená, ale to mi vůbec nevadilo. Ba naopak si myslím, že to dělá cơm rang lepší.


© 2012 Viet Food Friends
Hovězí phở.

Nemohla jsem nechat bez povšimnutí pokrm, který u většiny z vás vítězí na plné čáře - phở. Můžete si tu dát kuřecí, hovězí nebo rybí phở. Rybí varianta mě docela překvapila, protože rybí nudlovou polévku mám spíše spojenou s jiným typem nudlí - s nudlemi bún.
Phở mám nejradši hovězí, a tak jsem si objednala tuto variantu. Dostala jsem obří mísu (větší než používají v jiných bistrech) plnou masa, bylinek a chutného vývaru. Jediné, co bych mohla vytknout je, že při druhé návštěvě byly plátky hovězího sušší než poprvé, ale jinak mi tu phở chutná.


Během všech svých návštěv Gurmet Panda jsem si vždy objednala typické vietnamské pokrmy a ty ostatní prozatím ignorovala. Celkově musím říct, že mi tu vyzkoušená jídla chutnala.

Při prvních návštěvách se čekalo maličko déle než v podobných podnicích, ale obsluha si velmi rychle zvykla a během dalších návštěv proběhlo vše hladce. Je také znát, že se toto bistro dostalo do povědomí lidí pracujících v okolí, protože s každou další návštěvou jsem potkávala stále více kravaťáků :)

Troufám si tvrdit, že Gurmet Panda má potenciál se stát novou obědovou destinací. Václavské náměstí, Příkopy nebo okolí Národní třídy jsou poseté kancelářemi a pokud jsou zdejší ekonomové a advokáti přesyceni "Itálií" nebo fast foody, asijské pokrmy by mohly představovat příjemnou změnu. (Ostatně, i pracovníci z protější restaurace Coloseum si sem skočili na oběd. :))

 

Jídlo ****
Interiér ****
Obsluha ****
Celkový dojem ****

Ceny hlavních jídel se pohybovaly v rozmezí 85,- - 139,- Kč. Smažené závitky stály 25,- Kč a nesmažené 35,- Kč.

Gurmet Panda
Palác Koruna
Václavské nám. 1
http://www.pandagurmet.cz/

Napsala Thuy Duong