Let's meet up!

21.4.2015 Mai

Rády bychom vás po menší pauze pozvaly na nový druh našich aktivit, první Viet Food Friends meet-up! VFF meet up bude vždy neformální setkání jak jinak než nad dobrotami z vietnamské kuchyně. Pokaždé vybereme nějaké téma, kterému se budeme věnovat. Představíme vám tak nejen jídla spojená s daným tématem, ale také něco z kultury a zvyklostí, které se k němu vážou. (Úvodní foto © 2013 pan Cuketka)

Pro první VFF meet up jsme vybraly „fine dining“ vietnamskou kuchyni. Narozdíl od Sapa tripů, kdy představujeme spíše street food, tedy ochutnáte pokrmy podávané při slavnostních příležitostech jako jsou svatby nebo oslavy svátků. Mimo to si vyzkoušíte na vlastní kůži tradiční styl vietnamského stolování a dovíte se spoustu informací o vietnamské kultuře. A jak taková hostina vypadá? Mrkněte na náš report ze svatební hostiny! ;)

Kdy se bude meet up konat?

30.4.2015 od 18:30 (předpokládaná doba trvání je max. 3h)

Kde se bude meet up konat?

V restauraci Đông Đô (mapa), která se specializuje na velké oslavy a naprostá většina vietnamských svateb (včetně těch našich) proběhla právě zde.

Co se bude podávat?

Na prvním meet upu se budete moci těšit na následující menu o deseti chodech:

1. Krabí polévka

2. Svěží papájový salát

3. Lepivá rýže s křepelčím masem

4. Lehce pikantní telecí salát

5. Slepice na páře

6. Grilovaný jeseter s listy divokého betelu

7. Krevety s tempuře à la Đông Đô 

8. Pečené křepelky na galgánu

9. Restovaný chřest s kešu ořísky

10. Zeleninová polévka na kyselo

Jaká je cena?

Cena desetichodového degustačního menu je 1400 Kč/osobu. Konzumaci nápojů si každý účastník hradí sám.

Kdy a kde se můžete přihlásit?

Přihlašování spustíme v neděli 19.4. v 10:00 a přihlásit se můžete prostřednictvím formuláře, který zveřejníme na Facebooku a Twitteru. Kapacita meet upu je 10 osob.


Budeme se těšit na váš zájem!